Witajcie na www.4training.net

From 4training
Revision as of 10:05, 26 June 2016 by Tadmin (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Other languages:
Albanian • ‎Arabic • ‎Chinese • ‎Czech • ‎English • ‎German • ‎Indonesian • ‎Polish • ‎Vietnamese
More information about Polish

Welcome! (English)    Herzlich willkommen! (Deutsch)    Witajcie! (polski)    Mirë se erdhët! (shqip)

Materiały treningowe

Bóg buduje swoje królestwo na całym świecie. On chce, żebyśmy dołączyli się do Niego i czynili innych uczniami! Ta strona chce Ci pomóc i ułatwić Ci to zadanie wyposażając Cię w proste materiały treningowe w wielu językach. Najlepsze jest to: zawsze możesz mieć dostęp do tego samego pliku w różnych językach, więc zawsze wiesz co tam jest napisane, nawet jak nie znasz tego języka.

Materiały do druku

Możesz znaleźć potrzebne materiały online i używać ich kiedy masz dostęp do internetu, ale wszystkie materiały są także dostępne jako pliki PDF. Możesz je ściągnąć i przechowywać w swoim telefonie, dzięki temu będziesz miał do nich stały dostęp i będziesz mógł zawsze się nimi dzielić. Możesz też zawsze wydrukować to, czego będziesz potrzebował, każdy arkusz ma najwyżej dwie strony i mieści się na jednej kartce papieru. Jeśli często trenujesz innych, to jest pomysł dla Ciebie: wydrukuj kilka arkuszy, z których często korzystasz, włóż je do papierowej teczki, albo złóż na pół i włóż do torebki/plecaka, którą/y zwykle nosisz ze sobą, dzięki temu będziesz je miał zawsze pod ręką i będziesz przygotowany na różne sytuacje.

Przekraczanie barier językowych w czynieniu uczniami

Oczywiście możesz mieć ze sobą materiały po polsku i używać ich, aby trenować ludzi po polsku, jak zwykle. Ale z tymi wszystkimi materiałami na stronie masz jeszcze więcej okazji, kiedy trenujesz kogoś, dla kogo polski język nie jest pierwszym językiem, możesz pracując z nim dać mu obok polskiego także arkusz w jego pierwszym języku, dzięki temu on zrozumie wszystko głębiej. I wtedy twój uczeń będzie w stanie z łatwością dzielić się tym, czego się nauczył od Ciebie ze swoimi przyjaciółmi, którzy mogą nie mówić po polsku i już ma wszystko gotowe w swoim własnym języku!

Dodatkowo możesz znaleźć informacje o innych językach: Jakie tłumaczenie Biblii jest łatwe do czytania i gdzie je można kupić? Użyj tego jako punkt wyjściowy jeśli chcesz szkolić kogoś w jakimś konkretnym języku.

Znajdź trenera

Dobra zawartość i materiały to dopiero połowa dobrego uczniostwa. Drugą połową jesteś ty jako trener! Najlepszym sposobem, dzięki któremu staniesz się dobrym trenerem jest posiadanie dobrego trenera, który prowadzi Ciebie w uczniostwie. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz znaleźć kogoś takiego skontaktuj się z nami! Możesz także skontaktować się z nami, żeby uzyskać poradę na temat tego jak zacząć, z których materiałów korzystać i kiedy, oraz o procesie uczniowskim w różnych kulturach i językach.

Ta strona internetowa

Jak korzystać z tej strony: Przeczytaj tutaj więcej o tym, jak skutecznie korzystać z tej strony i wykorzystywać wszystkie ustawienia językkowe.

Twój udział

Obecnie mamy dostępne materiały w 37 różnych językach. Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości naszej strony i każdego z akruszy jak również nad tym, aby udostępniać tłumaczenia w coraz to nowszych językach i dodawać nowe materiały. Zapraszamy do współpracy!