Witajcie na www.4training.net

From 4training
Other languages:
Albanian • ‎Arabic • ‎Dutch • ‎English • ‎Ganda • ‎German • ‎Italian • ‎Korean • ‎Persian • ‎Russian • ‎Tamil
More information about Polish

Welcome! (English)    Herzlich willkommen! (Deutsch)    Witajcie! (polski)    Mirë se erdhët! (shqip)


Training Video
We finished our first training video on Forgiving Step by Step - watch and share!
4training.net Youtube Channel


Contribute
This website is only possible because many people help with their gifts. Find out how you can contribute!
Translation | Design | Programming | Videos | More

Materiały treningowe

Bóg buduje swoje królestwo na całym świecie. On chce, żebyśmy dołączyli się do Niego i czynili innych uczniami! Ta strona chce Ci pomóc i ułatwić Ci to zadanie wyposażając Cię w proste materiały treningowe w wielu językach. Najlepsze jest to: zawsze możesz mieć dostęp do tego samego pliku w różnych językach, więc zawsze wiesz co tam jest napisane, nawet jak nie znasz tego języka.

Materiały do druku

Możesz znaleźć potrzebne materiały online i używać ich kiedy masz dostęp do internetu, ale wszystkie materiały są także dostępne jako pliki PDF. Możesz je ściągnąć i przechowywać w swoim telefonie, dzięki temu będziesz miał do nich stały dostęp i będziesz mógł zawsze się nimi dzielić. Możesz też zawsze wydrukować to, czego będziesz potrzebował, każdy arkusz ma najwyżej dwie strony i mieści się na jednej kartce papieru. Jeśli często trenujesz innych, to jest pomysł dla Ciebie: wydrukuj kilka arkuszy, z których często korzystasz, włóż je do papierowej teczki, albo złóż na pół i włóż do torebki/plecaka, którą/y zwykle nosisz ze sobą, dzięki temu będziesz je miał zawsze pod ręką i będziesz przygotowany na różne sytuacje.

Przekraczanie barier językowych w czynieniu uczniami

Oczywiście możesz mieć ze sobą materiały po polsku i używać ich, aby trenować ludzi po polsku, jak zwykle. Ale z tymi wszystkimi materiałami na stronie masz jeszcze więcej okazji, kiedy trenujesz kogoś, dla kogo polski język nie jest pierwszym językiem, możesz pracując z nim dać mu obok polskiego także arkusz w jego pierwszym języku, dzięki temu on zrozumie wszystko głębiej. I wtedy twój uczeń będzie w stanie z łatwością dzielić się tym, czego się nauczył od Ciebie ze swoimi przyjaciółmi, którzy mogą nie mówić po polsku i już ma wszystko gotowe w swoim własnym języku!

Dodatkowo możesz znaleźć informacje o innych językach: Jakie tłumaczenie Biblii jest łatwe do czytania i gdzie je można kupić? Użyj tego jako punkt wyjściowy jeśli chcesz szkolić kogoś w jakimś konkretnym języku.

Znajdź trenera

Dobra zawartość i materiały to dopiero połowa dobrego uczniostwa. Drugą połową jesteś ty jako trener! Najlepszym sposobem, dzięki któremu staniesz się dobrym trenerem jest posiadanie dobrego trenera, który prowadzi Ciebie w uczniostwie. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz znaleźć kogoś takiego skontaktuj się z nami! Możesz także skontaktować się z nami, żeby uzyskać poradę na temat tego jak zacząć, z których materiałów korzystać i kiedy, oraz o procesie uczniowskim w różnych kulturach i językach.

Ta strona internetowa

Jak korzystać z tej strony: Przeczytaj tutaj więcej o tym, jak skutecznie korzystać z tej strony i wykorzystywać wszystkie ustawienia językkowe.

Twój udział

Obecnie mamy dostępne materiały w 47 różnych językach. Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości naszej strony i każdego z akruszy jak również nad tym, aby udostępniać tłumaczenia w coraz to nowszych językach i dodawać nowe materiały. Zapraszamy do współpracy!