download: Pdficon.png
Odticon.png
Version: 1.0

شفا

وقتی خدا آسمان و زمین را ایجاد کرد، بیماری و مرگ نبود. با این حال، از زمانیکه انسان برای اولین بار از خدا سرپیچی کرده است، در دنیا بیماری هایی داریم. این همان چیزی نیست که ما در ابتدا ساختیم و به همین علت، به خاطر عشق او به ما، خداوند می خواهد مردم را بهبود بخشد و بازگرداند. برای این که او یک طرح خاص داشت، که برای ما یک ناجی فرستاد. درباره ی آن نجات دهنده کتاب مقدس میگوید: «مجازاتی که ما را به صلح آورد، بر او خواهد بود و با زخمهایش ما شفا خواهیم گرفت» (اشعیا 53: 5 )

این ناجی عیسی مسیح است. وقتی او در زمین بود، عیسی بسیاری از مردم را درمان کرد (مثال: لوقا 5: 17-26). بر اساس طرح خداوند، عیسی برای ما قربانی شد و دوباره قیام کرد تا بتوانیم زندگی جدیدی داشته باشیم. اگرچه او دیگر در زمین نیست، او هنوز هم یکسان است و هنوز هم همه قدرت را دارد تا مردم را درمان کند و آنها را آزاد کند. او از ما می خواهد که از او پیروی کند و از او اطاعت کند. این مهم ترین چیز در چشم خداست، که ما تصمیم می گیریم تا پیشنهاد او را بپذیریم و درمان های عاطفی و معنوی را دریافت کنیم.

عیسی پیروانش را فرا خوانده تا برای افراد بیمار دعا کنند و قدرت را برای انجام این کار فراهم می کند. "یک روز عیسی دوازده شاگرد خود را جمع کرد و به آنها قدرت و اقتدار بخشید تا تمام شیطانها و دیوها را بیرون بیاورند و همه بیماریها را شفا بخشند. سپس او ایشان را فرستاد تا پادشاهی خداوند را موعظه کنند و بیماران را شفا دهند" (لوقا 9: ​​1-2)

چطور دعا کنید (مقدمه)

 • اولا از شخص بپرسید: "دقیقا مشکل چیست؟ برای چه چیزی من میتوانم دعا می کنم؟"
  بپرسید «آیا در این لحظه درد یا ضعف دارید؟» (به طوری که بعد از دعا می توانید بفهمید که چه چیزی تغییر کرده است)
 • توضیح دهید که شما به نام عیسی مسیح کوتاه دعا خواهید کرد و دستان خود را بر روی آنها قرار می دهید. از آنها برای گذاشتن دستان اجازه بگیرید
 • دست (یا هر دو دست) را به صورت مناسب بر روی آنها بگذارید.
 • در هنگام دعا، به طور مستقیم به درد یا قسمت بدن بپردازید.
 • چشمان خود را باز کنید در طول دعا، به طوری که می توانید ببینید که آیا چیزی اتفاق می افتد.
 • مختصر و کوتاه دعا کنید. یک جمله مانند "درد، به نام عیسی مسیح! خارج شو آمین" به همین اندازه کافی است.
 • پس از دعا، از شخص پرسید:"آیا شما چیزی را احساس کردید؟ حالا دردتون چطوره؟"
  شما می توانید از مقیاس زیر استفاده کنید: "در مقیاس 0 (بدون درد در همه) تا 10 (درد شدید)، قبل از دعا چه مقدار بود؟ اکنون چه مقدار است؟"
  اگر آنها دچار اختلال بودند، از آنها بخواهید دوباره تلاش کنید تا ببینند تغییری صورت خواهد گرفت.
 • پیشنهاد بدهید برای ادامه دادن دعا. اغلب شفا گام به گام صورت خواهد گرفت یا بعد از چندین بار دعا.
 • وقتی شخص شفایش را میگیرد: باهم عیسی مسیح را شکرگذاری کنید!

ترجمه و معنی:

 • "دعا کردن در نام عیسی مسیح" به معنای استفاده از فرمول جادویی نیست. این بدین معنی است که عیسی مسیح افتخار داده به خاطر آنچه که انجام می دهد، به عهده می گیرد و اطمینان حاصل می کند که همه کسانی که درگیر آن هستند، پس از تشخیص اوچه کسی شفا بگیرد.
 • حداقل یک نفر باید در ایمان به عیسی مسیح اعتماد کند تا بتواند شفا یابد. ایمان مانند عضله است: هرچه بیشتر از آن استفاده کنید و آنرا پرورش دهید، قوی تر می شود. اگر شما هنوز هم با یک مشکل خاص احساس غربت می کنید، پیشنهاد دهید که زمان دیگری را با دیگران دعا کنید ،کسانی که در دعا برای شفا تجربه بیشتری دارند.
 • وقتی افراد سعی می کنند از بدن خود استفاده کنند، مراقب هستند. اگر پزشک دارویی را تجویز میکند، باید درمان را هم تایید کند و دستورالعملی برای متوقف کردن مصرف دارو باید باشد.

زمانی که شفا به نظر نمیاد که شدنی است ...

شفا یا تغییر همیشه بلافاصله پس از دعا رخ نمی دهد، حداقل به طور قابل توجهی نیست. این ها می تواند دلایل مختلف باشند:
غفلت، گناه (یعقوب 5: 15-16)، غذا خوردن ناسالم، مراقبت نکردن از بدن، اعمال خشونت آمیز یا حملات شیطانی، عدم ایمان ما (متی 17: 14-21). میتواند در زمان دیگری اتفاق بیافتد چون خداوند زمان متفاوتی دارد (یوحنا 11).

در اغلب موارد چنین موضوعی وجود نداشته، موضوعی که شخص به شما گفته است، در واقع مشکل اصلی نیست. اساسا همه چیز این است که موضوع و علت واقعی را پیدا کرده تا راهی برای مقابله با آن باشد. از چهار دعای زیر برای این موضوع میتوانید استفاده کنید:

چهار دعای مفید

 1. "خداوند، لطفا اراده تو در این وضعیت برای هر آنچه که تو میپسندی و باعث شکوه و جلال تو میشود صورت گیرد"
 2. "لطفا به من نشان بده که می خواهی در این زمان چه چیزی را به من یاد بدهی."
 3. "لطفا علت و یا هدف این بیماری را آشکار کن."
 4. "خداوندا، چی باید بعدا انجام بدم؟"

از شخص بیمار بپرسید که آیا هر چیزی به ذهن آنها وارد شده است. هنگامی که خدا چیزی برای آنها یا شما نشان می دهد، ابتدا با آن برخورد کنید.

ارتباط بین بدن و روح

هنگامی که چیزی اشتباه است، روح ما بدن ما را به ما اعلام می کند. بنابراین، مشکلات فیزیکی می توانند علت خود را در زندگی درونی ما داشته باشند و تنها علائم مشکل واقعی هستند.

در این مورد، در دعا برای بهبود فیزیکی، کمی استفاده می شود. در ابتدا ممکن است بهبودی داشته باشد، اما علائم بعد از مدتی دوباره ظاهر خواهند شد. در اینجا ما باید با مشکل روحی روبرو شویم و زمانی که این کار را می کنیم، علائم جسمی گام به گام برداشته می شود. نوع بیماری اغلب اشاره ای به نوعی مشکل روحی است.

مثال گردن درد یا درد نوپا
اشتباه باعث زمین خوردن من میشه/ یا من در حال حمل بارهای اشخاصی هستم که نباید حمل کنم (دارم گناه اشخاص دیگرو به جون میخرم). متی باب ۱۱ آیه ۳۰ مطالعه شود

اما هرگز قضاوت شتابزده ای را انجام ندهید – همیشه مراقب باشید که به روح القدس گوش کنید و با شخص دیگری از عشق و میل خود به خوبی برخورد.