Version: 1.0

طرح کلی جلسات آموزش

مطمئن شوید که با گروه خود به طور مداوم یک بار در هفته یا هفته ای دوبار ملاقات می کنید. برای آمادگی برای هر جلسه وقت بگذارید ، برای هر شخص دعا کنید و از خدا بخواهید که درمورد جلسه بعدی گروه می خواهد به شما چه بگوید.

خیلی به شما کمک خواهد کرد که نمودار و روند سه سوم را در فرآیند جلسه

خود گذاشته و در میان برگزاری میتوانید از آن استفاده کنید. توضیح دهید که چرا از این طریق سه دستور مهم و یا پروسه سه سوم عمل خواهید کرد .خیلی خوب است که برنامه ریزی شما برای جلسات حدود دو ساعت باشد و قابل ذکر است که بازه های زمانی بعد بر اساس این است که جلسه دو ساعت به طول می انجامد.اما در صورت لزوم میتوانید در مدت زمان کمتری هم انجام دهید شاید از بعضی موارد صرف نظر کنید. راه دیگر این است حواستان به بخش های پررنگ که خیلی مهمه باشه تا  وقت کافی را برای انجام دادن  این قسمت ها داشته باشید، به طور معمول هر قسمت و هر کدام از سه دستور یک سوم از زمان را میگرد.

اولین دستور از سه دستور مهم : دوست داشتن مردم

​اشتراک ، ارزیابی ، حل مشکلات و پشتیبانی از یکدیگر (حدود 40 دقیقه)​

15 دقیقه 1. حالت چطور است؟ (مراقبت معنوی ): وقت بگذارید و به آنچه در زندگی هر فرد اتفاق می افتد گوش دهید. وقتی کسی نیازهای خاصی را به اشتراک می گذارد ، لحظه ای وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید که چگونه به طور عملی کمک کرده و برای این موضوع دعا کنید.
15 دقیقه 2. مسئولیت پذیری: از هر شخصی بخواهید تا به اشتراک بگذارد که چقدر به اهدافی که در گذشته تعیین کرده اند ، رسیده است. به عنوان یک گزینه دیگر ، می توانید بر اساس متی 4:19 دو سوال زیر را مطرح کنید:

​ماهیگیری: هفته گذشته چگونه خداوند را با دیگران به اشتراک گذاشتید و درباره ی او با دیگران حرف زدید ؟​
​دنباله روی کردن: آنچه را که خدا هفته گذشته به شما آموخت چگونه دنبال کردید؟​

وقتی کسی داستان خود یا خدا را با شخص دیگری در میان گذاشت ، از چگونگی آن سوال کنید. برای کسانی که در گروه شما هستند و خودشان گروه دیگری را رهبری می کنند ، از آنها به طور دوره ای بپرسید و سوال کنید از وضعیت گروه هایشان و کمک برای حل مشکلات و برای حمایت آنها.
در نقش خود به عنوان رهبر، فراموش نکنید که نحوه کار خود را مانند سایر افراد با اهداف خود به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید که یک فضای باز و دلگرم کننده ایجاد کرده اید ، جایی که هر کس صادقانه می تواند موفقیت ها و همچنین شکست های خود را به اشتراک بگذارد.

10 دقیقه 3. چشم انداز: پایه ریزی چشم انداز به معنای ترسیم تصویری از آنچه برای خدا امکان پذیر است و پتانسیلی که او در همه می بیند. این امر به منظور تشویق آنها برای استفاده از آموخته ها و ایجاد انگیزه و جهت دهی برای روند آموزش است. به بیان تصویری ، تمرکز چشمان ما می تواند به سرعت به سمت پایین پاها و خاک و سنگ مستقیم در مقابل ما حرکت میکند باشد. تمرکزمان را به او و به سمت
خدا و دیدگاه او بلند میکنیم  و به بیان ایده های خود بپردازید که مراحل بعدی ما چه چیزی می تواند باشد. 

می توانید از چشم اندازهای دیگران استفاده کنید یا افکار شخصی خود را برای آن گروه خاص به اشتراک بگذارید. در صورت امکان ، خلاق باشید و از رسانه ها یا روش های دیگر برای معنی و کاربردی بودن نقطه نظرات خود استفاده کنید.

دومین دستور از سه دستور مهم : دوست داشتن خدا

​ رشد کردن رابطه ی ما با خدا (حدود 40 دقیقه)​

15 دقیقه 4. پرستش: ستایش و سپاس و سپاسگزاری خود را به حضور خداوند بلند کرده و این شکر و سپاس را - با موسیقی یا بدون موسیقی ابراز کنید. خیلی مهم است شما نشان میدهید که با یک روش ساده و قابل تکرار میتوان به سادگی پرستش کرد (به عنوان مثال یک پرستش کاپلا [به معنی خواندن سرود دسته جمعی بدون ساز ] ، استفاده از یوتیوب یا سایر سرود های پرستشی ضبط شده ، خواندن مزامیر و تشکر از الهام گرفتن از آن ، ...)
25 دقیقه 5. درس: درس ها را تعلیم دهید برای روشن کردن سوالات آنها

متناوباً ، می توانید یک قسمت از کتاب مقدس را با هم بخوانید و بپرسید چه چیزهایی می توانیم از آن یاد بگیریم می توانید از کشف سوالات مطالعه کتاب مقدس استفاده کنید . اطمینان حاصل کنید که این قسمت به قیمت قسمت تمرین خیلی طولانی نشود.

سومین دستور :شاگرد سازی

​ آماده شدن برای برنامه و عمل (در حدود 40 دقیقه)​

25 دقیقه 6. تمرین: اگر درس کاربرد خاصی دارد ، آن را در این قسمت انجام دهید ( داستان من با خدا: اکنون آن را بنویسید ؛ دعا کننده: انواع مختلف دعا و غیره را تمرین کنید). متناوباً ، می توانید همه را با آموزش دادن به یکدیگر در گروه های دو نفره ، این درس را تمرین کنید. هدف این است که همگی محتوای دروس و مطالب را به راحتی فهمیده تا بتوانند آن را به دیگران هم آموزش بدهند.
5 دقیقه 7. تعیین اهداف: به همه وقت دهید تا فکر کنند ، دعا کنند و اهداف شخصی را تعیین کنند. سپس همه اهداف خود را در گروه به اشتراک می گذارند.
10 دقیقه 8. دعا: برای یکدیگر دعا کنید: برای قدرت خداوند در به کار بردن آنچه آموخته اید ، برای هدایت روح القدس ، برای مسائل شخصی و غیره. شما می توانید به عنوان یک گروه کامل با هم دعا کنید یا به گروه های کوچکتر تقسیم شوید.

بخش های پررنگ

دراین فرآیند سه دستور مهم و یا پروسه سه سوم، بعضی قسمت ها، بخش های پررنگ نام دارند مانند: پاسخگویی ، چشم انداز، تمرین ، تعیین اهداف و دعا. اینها قسمتهای اساسی است که هرگز نباید کنار گذاشته شوند.برای نشان دادن و دیدن آنها، برای ساختن گروه ها و ساختن گرو ه هایی شاگرد سازی میکنن بسیار مهم هستند ...
اگر شما زمان کمی در اختیار دارید ،می توانید بعضی از قسمتهای که جزو دسته بندی بخش های پررنگ نیستند را کنار بگذارید. ممکن است احساس عجیبی داشته باشد ، اما می توانید به عنوان مثال قسمت درس را نیز کنار بگذارید! سپس درس قبلی را تمرین کنید درسی که همگی در آن راحت تر هستند .